сабота, 21 март 2020

Радио Милева

Лука Јовиќ по втор пат ќе стане татко: Пред да добие принова, фудбалерот доби кривична пријава заради бекство од карантинот, а најверојатно и „шут карта“ од Реал!

Фудбалерот на Реал – Мадрид, Лука Јовиќ по втор пат ќе стане татко. Имено, неговата девојка, манекенката Софија Милошевиќ преку на...
Радио Милева

Ceкcи девојка од Пехчево има четири пати повеќе следбеници на Инстаграм, отколку што има жители градот во кој живее (ФОТО)

Сара Аврамова како што и е вистинското име и презиме или devojkata_od_pehcevo како што се претставува и е потпишана на својот Инстаграм профил...
Радио Милева

Елена и Гуте имаат своја тајна како да се биде среќен и во „четири ѕида“: „Времето поминато во изолација, само уште повеќе ќе ве зближи“ (ВИДЕО)

Брачната двојка распеани „Гранд ѕвезди“, нашата Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ, како и повеќето останати го...
Радио Милева

Јавните личност го прифатија предизвикот на свеста и совеста, #седамДомаза… Еве како изреагираа Тамара, Лозано, Миа, Кики, Вера, Дани, Ана, Лидија, Кнез, Малинкова, Гарванлиев… (ФОТО)

Во овие тешки денови, кога времето ни е единствен сојузник во глобалната борба со невидливиот непријател, не ни преостанува ништо друго...
Радио Милева

Викторија Лоба најде начин како во карантин да го „билда“ духот: „Верувам дека овој лош сон наскоро ќе зaврши“! (ФОТО)

Ситуацијата со коронавирусот сите не погоди. Пандемијата не само што ни го загрозува здравјето, туку на сите одкорен ни го смени начинот...