петок, 20 март 2020

Радио Милева

Рецепт од кујната на нејзината свекрва: Сека Алексиќ верува дека ова е најефикасниот лек да се избегне коронавирусот

Загрижената Сека Алексиќ им се обрати на сите следбеници со цел да го сочуваат здравјето. Пејачката го сподели советот со сите, со цел...
Радио Милева

„Карантин фризура“: Тијана Дапчевиќ се огласи од изолација од домот во Белград, еве што им порача на фановите

Познатите личности ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот и повеќето од нив се во самоизолација во своите домови. Пејачите...
Радио Милева

Српскиот водител моли за помош – не успеал да се врати во Србија: „Ни снемува пари, има болни, препуштени сме сами на себе…“ (ФОТО)

Андреј Маричиќ авторот и водител на емисијата „Без граници со Андреј“, кој ги истражува најоддалечените делови на планетата, не успеа...
Радио Милева

Насекаде Корона, во „Задруга 3“ стриптиз журка крај базенот: Жен(ск)ите „одлепија“, па почнаа да соблекуваат се’ од себе… (ФОТО)

Коронавирус пандемијата беснее насекаде низ светот, па и во Србија, односно Белград, но тоа учесниците во релното шоу „Задруга 3“ како...