четврток, 19 март 2020

Живот и Стил

Кинеските научници со ново откритие: Кажаа која крвна група е најзагрозена, а која е најотпорна на коронавирусот

Луѓето со крвна група А се најподложни на зараза со коронавирус, додека оние со крвна група нулта се најотпорни, покажува резултатот...
Радио Милева

„Бисери“ од карантинот: „Да не во паднало на памет групно да пеете по тераси… ве знам што музика слушате“!

Карантин, изолација, самоизолација, вонредна состојба… Светот во хаос заради коронавирусот, држвата уште повеќе, народот најповеќе...
Радио Милева

Хаос во „Задруга“ – реагираше обезбедувањето: Гаги ја удри Анабела со шише во главата, а таа пак се откажа од Луна (видео)

Гаги Ѓогани, Анабела Атијас и Луна сега живеат под ист кров во реалното шоу „Задруга 3“ а во медиумите се шпекулира дека за тоа добиваат...
Радио Милева

И во изолација провоцира: Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија без градник, па упати моќна порака

Наследничката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ ги почитува мерките и препораките за заштита од корона вирусот. Имено, пејачката...
Радио Милева

Северина приведенa во Белград и ставена во изолација: Дошла од Швајцарија да го види синот и без да се пријави слободно се шетала низ градот, па полицијата ја привела! (ВИДЕО)

Агонијата меѓу Северина Којиќ и таткото на нејзиниот син, нејзиниот бивш сопруг Милан Поповиќ, продолжува. Пејачката наводно дошла...