среда, 18 март 2020

Промотер

„Ковид 19“ сите не затвори дома, а на Игор Џамбазов му ги „отвори чакрите“: Слушнете го неговиот „Вирус блуз“ (ВИДЕО)

Коронавирусот е страшило за сите, но не и за маестро Игор Џамбазов. Ковид 19 сите не затвори дома, а нему му ги “отвори чакрите“. Таков...
Радио Милева

Популарен српски пејач и познат фудбалер им помагаат на возрасните лица за време на полицискиот час во Белград (ФОТО)

Младиот фолк пејач Никола Роквиќ покрена иницијатива да им помогне на старите лица за време на вонредна состојба, за која зборуваше...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ како кралицата Елизабета, во карантин од својот дворец порача: „Чувајте се, ве сакам“

Многу јавни личности ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, па остануваат во карантин во своите домови и аплираат до граѓаните...
Радио Милева

Бившото момче на Прија, пејачот Љуба Перучица сними песна за коронавирусот: „Ој Короно ку*во стара, нема кој со кого да се дружи, дур’ овој вирус кружи“ (ВИДЕО)

Бившото момче на снаата на Брена, пејачката Александра Пријовиќ, напиша песна за коронавирусот и истата ја сними и постави на својот...