вторник, 17 март 2020

Радио Милева

Џеј Ло го покажа меѓуножјето, на Инстаграм ја „линчуваа“: „Ти си мајка, можеш ли барем еднаш нормално да позираш“? (ФОТО)

Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил објави фотографија во предизвикувачка поза. Иако со фотографијата всушност сакала да ги испромовира...
Радио Милева

Џенифер Халер од Сиетл, прва на светот ја тестираше вакцината за коронавирусот: Таа го „скрши мразот“, ќе го „скрши“ ли и коронавирусот? (ВИДЕО)

Тестирањето што се одвива во Институтот за здравствени истражувања е финансиран од Националниот институт за здравство, а официјалните...
Радио Милева

Џорџ Клуни проговори за разводот: Се шпекулираше дека тој и Амал не живеат заедно, а сега тој ја откри вистината

Неодамна во медумите се појавија шпекулации дека бракот меѓу Џорџ и Амал Клуни е во криза и дека наводно не живеат заедно. Според пишувањата...
Радио Милева

Карла Бруни се исмеваше со коронавирусот, па откако медиумите ја „распнаа“, „си ја свитка опашката“ и се извини (ВИДЕО)

Бившата манекенка Карла Бруни (52), сопруга на поранешниот француски претседател Никола Саркози (65), ја налути јавноста со изјави за коронавирусот....
Радио Милева

Енис Барди го прифати „корона предизвикот – Јас седам дома“, па жонглираше со тоалетна хартија (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер кој игра во шпанскиот Леванте, Енис Барди и се приклучи на глобалната кампања поточно челинџ-предизвикот:  #StayAtHome,...
Радио Милева

Сека Алексиќ со молба, апел и порака: „Алчноста е проклетство и поголема болест од короната“ (ФОТО)

Пејачкатат Сека Алексиќ се огласи преку социјалните мрежи и упати апел до јавноста. Поточно, таа на својот Инстаграм профил објави неколку...