четврток, 12 март 2020

Радио Милева

Цеца купи нов автомобил кој чини колку три стана во Белград: Во цела Србија ги има само три (ФОТО+ВИДЕО)

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ неодамна се почести со нов автомобил, а сега беше снимена за прв пат како се вози во него низ Белград. Сега...
Радио Милева

Луна Ѓогани во „Ами Џи“ шоуто откри колку пати дневно имала се*с, водителот Огњен Амиџиќ остана подзинат?! (ВИДЕО)

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“ и учесничка на „Задруга 3“ Луна Ѓогани беше една од гостите во емисијата „Ами Џи-шоу“ каде...
Радио Милева

Српската модна дизајнерка Верица Ракочевиќ со „тешка артилерија“ се штити од коронавирус (фото)

Вирусот „Корона“ деновиве е неизбежна тема на улиците, во медиумите и на социјалните мрежи каде се повеќе и повеќе јавни личности споделуваат...
Радио Милева

Ова е вонбрачната ќерка на Горан Бреговиќ која никој не ја знае: Брега ја криел како „змија нозете“, денес од неа има две внучиња (ФОТО)

Горан Бреговиќ возрелите години  ужива во големото богатство што го заработи од музиката, но исто така и во бракот со Џенана Суџука,...