понеделник, 9 март 2020

Живот и Стил

Ова куче има околу половина милион следбеници на Инстаграм, а кога ќе го погледнете веднаш ќе ви стане јасно зошто

Кучето Чау Чау – Чаудер (Chowder) има речиси половина милион следбеници на Инстаграм. Поради својот пресладок изглед кој потсетува на...
Живот и Стил

Чудесен млечен напиток за долговечност: Лекува многу здравствени тегоби, но еве кој не треба да го консумира

Кефирот е ферментиран напиток кој потсетува на јогурт, а богат е со многу хранливи материи и пробиотици. Според одредени наводи, овој...
Радио Милева

Теа Стошевска е најпровокативната и најсекси учесничка во „Ѕвездите на Гранд“: Македонско девојче, ептен надарена! (ВИДЕО)

Теа Стошевска дефинитивно е најсексапилната и најпровокативна учесничка во регионалното музичко талент шоу натпреварување, „Ѕвездите...
Радио Милева

Миљана прво јавно се каеше што некогаш била со Зола, а потоа заврши со него во изолација… на се*с рехабилитација! (ВИДЕО 1 и 2)

И покрај тоа што постојано истакнуваше дека се кае што воопшто некогаш била со Лазар Чолиќ Зола, Миљана Кулиќ заврши во кревет со него. Доцна...
Радио Милева

3 милиони лајкови: Кардашијанки со фотографија покрај базен и задниците во прв план ги запалија социјалните мрежи

Ким Кардашијан и нејзината помлада сестра Кајли Џенер се соблекоа во бикини, па се фотографираа и ги запалија социјалните мрежи. Имено,...