вторник, 3 март 2020

Радио Милева

Заради сомнение од Корона вирусот затворена во карантин: Драматична исповед на српската манекенка од Кина (ФОТО)

Српската манекенка Анѓела Михајловиќ (25), која живее и работи во Кина повеќе од една и пол година, е ставена во карантин заради сомнение...
Радио Милева

„Браво педофилу“: Кога режисерот Роман Полански доби награда, една актерка и водителката револтирано ја напуштија салата“ (ВИДЕО)

Режисерот Роман Полански ја освои наградата Француски Цезар за режија на филмот „Обвинувам“. Откако беше прочитано неговото име дека...
Радио Милева

Раде Шербеџија на гости во Скопје призна дека е ЈУ-носталгичар: „Ех мала моја, само кога би знаела какви времиња беа тоа?“ (ВИДЕО)

Познатиот хрватски актер и изведувач, Раде Шербеџија, деновиве беше гостин во Македонија, па неговото присуство во македонската престолнина...