понеделник, 2 март 2020

Радио Милева

Слоба Радановиќ уште додека бил во брак со Кија Коцкар ја заведувал оваа пејачка: Тој бил во жирито, а таа малолетна „Пинкова ѕвезда“ (ФОТО)

Пејачот Слоба Радановиќ влезе во врска со блогерката, сега и пејачка Луна Ѓогани во текот на првата сезона реалното шоу „Задруга“,...
Радио Милева

Николија ја покажа својата полусестра: Таа е ќерка од втората жена на нејзиниот татко, бившиот маж на Весна Змијанац (ФОТО)

Пејачката Николија има помлада сестра, која до сега не ја покажуваше во јавноста. Всушност се работи за полусестра, ќерка на нејзиниот...
Радио Милева

Неодамна Николас Кејџ по четири дена го поништи бракот, а сега има нова девојка со која изгледаат како татко и ќерка (фото)

Холивудскиот актер Николас Кејџ (56) и неговата девојка Рико Шибата се фотографирани на аеродромот во Њујорк. Актерот носеше сив костум,...
Радио Милева

Сандра – Африка на својот настап, на публиката и приреди „цицлесто шоу“: Градите на пејачката минимално покриени, максимално разиграни (ВИДЕО)

Српската пејачка Сандра Африка иако мала по раст, е ситна-динамитна и особено позната како „џепна венера“ со бујни облини, од кои најмногу...
Радио Милева

„Неда Украден е постара и од самата „Евровизија“: Откако социјалните мрежи ја измасакрираа дека не и место на Беовизија, пејачката им тресна слушалка на новинарите (ФОТО)

Пејачката Неда Украден сè потешко ги поднесува коментарите дека е зрела за пензија и дека музичките натпревари и фестивали се резервирани...