недела, 16 февруари 2020

Радио Милева

Емотивна исповед на кумот на Шабан Шаулиќ: „Одам на психијатар, болките ме потсетуваат на страшната несреќа“

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина на 17 февруари претходната година. Шабан го изгуби животот во сообраќајна несреќа кога...
Радио Милева

Славица Чуктераш се соблече по градник, па нејзините фанови „одлепија“ – „Смирете се, сите ќе ве блокирам“

Пејачката Славица Чуктераш откако се разведе со фудбалерот Владо Аврамов, потполно се опушти и на „Инстаграм“ објави фотографија...