понеделник, 27 јануари 2020

Мегафон

Ова беше неговиот дом: На доделувањето на Греми наградите со едноминутно молчење се збогуваа од Коби Брајант (видео)

Најпознатиот кошаркар на светот, Коби Брајант, го изгуби животот во стравична несреќа при пад на хеликоптер. Со него беше и неговата...
Радио Милева

Алина е двојничка на Анџелина, а тоа и донесе светска слава: Велат дека Русинката е поубава од актерката (фото)

Русинката Алина Каракова е уште една во низата популарни и атрактивни убавици на Инстаграм, но нешто сепак ја издвојува од многуте слични. Поточно,...
Радио Милева

Дрска и иронична: Кога на Карлеуша и ја спомнаа Ана Николиќ, кажа дека не зборува со дебели жени, а ја „поткачи“ и Цеца

Јелена Карлеуша откри како изгубила тежина, дали се здебелила за време на празниците, но ги спомна и нејзините колешки Ана Николиќ и...
Радио Милева

Бубамара и Чуктераш први знаеле: Пејачките откриваат детали од врската на Милица Тодоровиќ и Петар Стругар

Дара Бубамара и Славица Чуктераш пред сите знаеја дека Милица Тодоровиќ и Петар Стругар се во врска! Тие, наводно, биде во друштво заедно...