среда, 15 јануари 2020

Радио Милева

Морничаво претскажување или плетење легенди: Во емисијата кај Минимакс бил најавен крвавиот крај на Аркан? (ВИДЕО)

Во средата, на 12 јануари, 3 дена пред убиството на Аркан, Цеца Ражнатовиќ гостувала кај Минимакс во емисија. Во публиката, во првиот ред...
Радио Милева

Актерот кој глумеше во „Пријатели“ си го одзеде животот – сопругата го пронашла мртов во бањата

Актерот Стен Криш (51), кој играше во популарната серија „Пријатели“, се обесил во својот дом. Сопругата Кристен Грин рекла дека нејзиниот...
Радио Милева

Бившата пејачка на „Гранд“ го тужи Саша Поповиќ за кражба и затајување данок: „Нема да смирам додека не го отерам во затвор“! (ФОТО)

Пејачката Елма Синановиќ, поднесе кривична пријава против поранешниот сопственик на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ. На почетокот...
Радио Милева

Наташа Беквалац го доби старателството над помалата ќерка – еве колку алиментација ќе плаќа Лука Лазукиќ

Според српските медиуми, пејачката Наташа Беквалац го добила старателство над нејзината ќерка Катја, откако минатата година се разведе...
Радио Милева

20 години од смртта на Аркан: Семејството Ражнатовиќ се појави на помен, а дојде и ќерката од Белгија

Пред 20 години, на 15 јануари 2000 година е убиен Жељко Ражнатовиќ Аркан на своите 48 години. Тој е убиен во 17:05 часот во хотелот „Интерконтинентал“...