петок, 27 декември 2019

Радио Милева

Ава Карабатиќ објави наградна игра на Инстаграм: „Кој има најголем, тој ќе биде (нај)среќен добитник“ (ФОТО)

Со денови се зборува за шок огласот, објавен од кандидатката за претседател на Хрватска, старлетата Ава Карабатиќ, како и за победникот...
Радио Милева

Зорица Марковиќ тврди дека Дарко Лазиќ е должен до гуша: „Пиеше цела ноќ, направи огромна сметка, а ништо не плати и си замина“ (ФОТО)

Иако Дарко Лазиќ тврди дека ги вратил сите свои долгови, неговата колешка Зорица Марковиќ дементира велејќи дека тоа е далеку од вистината. Поточно,...
Радио Милева

Игор Којиќ без знаење на Милан Поповиќ ги изнел од земјата Северина и малиот Александар?!

Српски „Курир“ пишува дека Игор Којиќ, сопругот на Северина, го изнел синот на пејачката и бизнисменот Милан Поповиќ надвор од Србија. Наводно,...
Радио Милева

Јоце Панов имаше настап во Ниш, а оваа позната дама му дојде на свирка: Случајност или… „ново дете“ во старите естрадни прегратки? (ФОТО)

За Јоце Панов 2019 беше успешна година… И професионално и приватно. Јоце покрај кариерата дома, веќе неколку години е присутен и на...