четврток, 26 декември 2019

Промотер

Дел од македонската естрада и „Проект среќа“ во хуманитарно – празнична мисија со песна – „Новогодишна“ (ВИДЕО)

Здружението „Проект среќа“ предводено од  Кристина Арнаудова, го инцираше хуманитарно – новогодишен проект за сите деца од маргиналните...
Радио Милева

На јахта среде море, тој ја јавна Рита Ора околу врат за Божиќ: Не е Дедо Мраз, ама е зимски лик! (ФОТО)

„Празниците започнуваат сега. 2019 година беше бурна … Не можам да дочекам да ве видам сите следната година“! – со овие зборови мегапопуларната...
Радио Милева

Штом ја видите веднаш ќе ви се разјасни дека Карлеуша е самата по себе, „пакетче“ за возрасни! (ФОТО+ВИДЕО)

Нова Година, Дедо Мраз и подароци за секого… за деца и и за возрасни, особено за оние што биле послушни и умни. Српската „скандал дама“...
Радио Милева

Се жени поранешниот на Анастасија Ражнатовиќ: Терзиќ лудо заљубен во атрактивна Црногорка (фото)

Според редионалните медиуми, славниот српски фудбалер Звездан Терзиќ (53) ќе го жени неговиот постар син Костадин (28), кој беше во долгогодишна...
Радио Милева

Бајка во дворецот на Драгана Мирковиќ во Виена: Пејачката во гламурозно издание позира пред елка од три метри (фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ (51), на сите оние го го слават католички Божиќ им честиташе денес со фотографија на која позира покрај елката...
Радио Милева

Каде да гледаме… во хеленките, автомобилот или стамачните?: 3 милиони лајкови за новата фотографија на Џеј Ло

Пејачката и актерка која е номинирана за „Златен глобус“ за улогата на Рамона во филмот „Hustlers“, Џенифер Лопез, повторно го „запали“...
Радио Милева

Какви мачки: Мелина во прв ред во друштво на сестра си на концертот на сопругот Харис Џиновиќ (фото)

Пејачот Харис Џиновиќ (68) направи вистински спектакл вчеравечер, 25 декември, во преполниот „Сава центар“ каде што одржа свој соло-концерт. Пејачот...
Радио Милева

Ако не знаевте како изгледал Дедо Мраз кога бил бебе, Дарко Илиевски го има одговорот… и тоа на фотографија (ФОТО)

Празници се ближат, Нова Година и Дедо Мраз, кого сите го знаат и кој е и што е, како и од каде доаѓа, што носи во торбата… И секако, сите...