сабота, 21 декември 2019

Мегафон

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Калиопи, Лозано, ДНК, Сара Мејс, Антониа Гиговска… меѓу номинираните

Гласањето за MAC почна! На страницата www.musicawardsceremony.com објавени се нумерите кои за MAC признанијата ги номинираа радиостаниците од регионот,...
Промотер

Влатко Миладиновски го опеа сонот на секој Македонец што живее по белиот свет во – „Се вратив сине“ (ВИДЕО)

Голем број Македонци, поради одредени причини заминале од родната земја, но со намера и сон еден ден да се вратат назад да живеат во Македонија....
Радио Милева

Јана Стојановска по апсењето Силвија е шокирана: „Мајка ми е невина… нема никаква врска со трговијата на дрога“!

Како бомба одекна во регионот веста дека македонската актерка Силвија Стојановска е уапсена и се сомничи дека е член на криминална...
Радио Милева

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ се отвори: Ристе Ристески призна која српска пејачка му „фаќа око“ (ФОТО+ВИДЕО)

Ристе Ристески живее на релацијаа Белград-Охрид и сега ги откри деталите за неговиот приватен живот. Победникот на „Ѕвездите на Гранд“...