петок, 20 декември 2019

Радио Милева

По приказните за разводот, сега странските медиуми тврдат дека Амал Клуни е бремена со близнаци?

Иако пред неколку дена се пишуваше дека Џорџ и Амал Клуни се разведуваат изгледа дека нивната приказна доби друг епилог. По шпекулациите...
Радио Милева

Луна Ѓогани искрено за раскинувањето со Марко Миљковиќ: „Сè се случи во два дена, не знам што да кажам“

Луна Ѓогани неодамна раскина со нејзиното момче Марко Миљковиќ со кого врската ја започне во реалното шоу „Задруга“. Имено, Луна во...
Радио Милева

Еве каде Лепа Брена ќе ги вложи парите од продажбата на „Гранд“: Ова е новиот проект на фолк дивата (ФОТО)

Лепа Брена заработи повеќе од 15 милиони евра од продажбата на Гранд продукција, но парите нема да ги стави во банка, туку реши да инвестира...
Радио Милева

Горан Бреговиќ има ќерка која е плод на бурна љубов пред бракот со сопругата Џенана – еве како изгледа (фото)

Музичарот Горан Бреговиќ ужива во бракот со Џенана Суџук со која има три ќерки. Славниот музичар стана татко пред да се ожени со манекенката,...