среда, 18 декември 2019

Промотер

Професор Дуле и Борче – Шабанче со урнебесна пародија на класикот на „Квин“ – „Балканска рапсодија“ (ВИДЕО)

Малку повозрасните љубители на македонската  поп музика, Борче Шабаноски го паметат како гитарист и член на култната група од 90-ите...
Радио Милева

Гога Секулиќ издаде нова песна, а споругот збудале заради насловот: Пејачката во брачен хаос! (ВИДЕО)

Гога Секулиќ ја објави најновата песна „Девојка на лош глас“, која предизвика вистински бум на естрадата, но и направи големи проблеми...
Радио Милева

Ирина Шајк „процвета“ по разделбата со Бредли Купер: Стегната во златен корсет ги распамети мажите (фото)

Ирина Шајк (33) дополнително „процвета“ откако ја прекина четиригодишната врска со актерот Бредли Купер (44), со кого ја има ќеркта Леа...
Радио Милева

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Шехерезад која исто така е актерка (фото)

Популарната турска актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад од серијата „1001 ноќ“, наскоро ќе стане мајка по вторпат. Убавата...