сабота, 14 декември 2019

Живот и Стил

Божиќна реклама која ќе ги разбуди сите ваши емоции: Колку малку е потребно да се биде човек (ВИДЕО)

Авионската компанија „Вест Џет“ со години наназад пред Божиќните и новогодишни празници секогаш изненадува со ново видео, кое ве остава...
Мегафон

Љубојна и традицискиот оддел при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ возобновија уште една божиќна песна – „Христос се роди денес“ (ВИДЕО)

Традиционално, и оваа година, како што наближува Божиќ, се интензивираат активностите на Здружението „Бадникови поворки“, чија што...
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ го обвини сопругот дека физички и психички ја малтретирал, а тој јавно ја демантираше со СМС пораки и видеоснимка на која пијана го моли да и прости (ВИДЕО)

Пејачката Тамара Радмиловиќ зборуваше за тоа како нејзиниот поранешен сопруг психички и физички ја малтретирал, се додека не испливаа...
Радио Милева

Лила е инфлуенсерски феномен: Што и да рекламира добро се продава иако сите гледаат во неа, наместо во производот (ФОТО)

Лила Филиповска покрај тоа што без конкуренција е најпопуларната македонска ТВ водителка, последниве неколку години важи и за еден...
Радио Милева

Игор Џамбазов им покажа на Бугарите дека македонскиот јазик постои, Весна-Бејби им докажа колку тој може да биде „разигран“, а газдарица Преслава од „Преспав“ ја отпоздравија, иако јазикот в уста други и го ставија! (ВИДЕО)

Бугарите овој пат ја претераа. По Гоце Делчев, се фатија за јазикот, па ни го негираат македонскиот! Ај тоа политичарите, тие се минлива...