четврток, 12 декември 2019

Љубов и Секс

Ако мислите дека мажите не се чувствителни, многу се лажете: Каква е разликата во емоциите меѓу понежниот и посилниот пол?

Според досегашните истражувања разлика помеѓу мажите и жените навистина постои, можеби не во интензитетот на љубовта, но во манифестацијата...
Радио Милева

ТВ стриптиз во „Задруга“: Севаат голи гради и задници, учесничките веќе не се кријат од камерите (ВИДЕО)

Во реалното шоу „Задруга“ работите отидоа до таму, што повеќе никој од никого не се крие. Ниту имаат срам едни од други да водат љубов,ниту...
Радио Милева

Сопругата на Саша Поповиќ јасна и директна: „Не е праведно пејачите од ријалити да се споредуваат со нашите деца!“

Пејачката сопруга на директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ, без влакна на јазикот, го кажа своето мислење...
Радио Милева

По бајковитиот поглед на дворот, сега ѕирнете ја декорацијата и во внатрешноста од домот на Карлеуша (фото)

Пејачката Јелена Карлеуша неодамна им откри на своите следбеници на Инстаграм дека го украсила својот нов дом во Дедиње, каде оваа година...
Радио Милева

Белградсаката старлета Тијана – Ајфон издава автобиографија: „На дел од познатите веќе им се тресат гаќите“ (ФОТО)

Српската старлета Тијана – Ајфон реши да ги открие сите тајни на нејзиниот бурен љубовен живот, така што во нејзиното книжевно деби,...
Радио Милева

Со месеци се шпекулира дека се разведува и не живее со сопругот: Сања Маринковиќ се огласи и откри што се случува

Во последните неколку месеци се шпекулира дека водителката на „Пинк“, Сања Маринковиќ се разведува од својот сопруг Александар  и...
Радио Милева

„Дали ти некогаш носиш гаќи?“: Сопругата на славниот пејач ги налути следбениците поради непристојните фотографии со ќерката (фото)

Криси Тајген, сопругата на пејачот Џон Леџенд, која на Инстаграм има скоро 27 милиони следбеници, направи хаос откако објави разголена...
Радио Милева

Секој град во Македонија има своја новогодишна елка: Еве како ја китат елката скопјани, битолчани, прилепчани, охриѓани, струмичани… (ФОТО)

Прва асоцијација за Нова Година се Дедо Мраз и новогодишната елка… На најпознатиот и најпосакуван дедо на светот најмногу ни текнува...