понеделник, 2 декември 2019

Радио Милева

По тешката трагедија што ги снајде, еве какви се односите на семејствата на трагично починатите Ксенија Пајчин и Филип Каписода (ФОТО)

Ксенија Пајчин на 16 март 2010 година, беше убиена во нејзиниот стан од нејзиното тогашно момче, Филип Каписода, кој потоа изврши самоубиство. Починатата...
Радио Милева

Снаата на Цеца била репрезентативка на Србија: Богдана Родиќ била голем талент, но преку ноќ и без образложение се откажалка од кошарката (ФОТО)

Свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и неговата избраничка, сега веќе сопруга, Богдана Родиќ привлече големо внимание во целаокупната,...
Радио Милева

Промени во кралското семејство: Кралицата Елизабета оди во пензија, а принцот Чарлс се подготвува да стане крал за 18 месеци?

Синот на британската кралица Елизабета II, принцот Чарлс полека се подготвува да ја преземе круната, а на престолот официјално ќе дојде...
Радио Милева

Раперот Рич Кид само што не ја легна партнерката на црвениот тепих: Наместо фото, секс сеанса пред фотографите (ФОТО)!

На годинешното доделување на Американските музички награди во Лос Анџелес, најголемо внимание привлекле раперот Рич Кид (27) и неговата...