петок, 22 ноември 2019

Радио Милева

Северина повторно обвинета за кражба: Пејачката треба да плати оштета на сликар поради повреда на авторски права

Хрватската пејачка Северина Којиќ на својот албум „Здраво, Маријо“ од 2008 година без дозвола ги користела мотивите на сликарот Мијо...
Радио Милева

Синот на Снежена Ѓуришиќ по излегувањето од затвор живее во хотел и вели дека намера да се врати во куќата на неговата мајка

Синот на пејачката Снежана Ѓуришиќ, Марко Гвозденовиќ пред неколку дена излезе од затвор и живее во хотел, а како што тврди за српските...
Радио Милева

Селин Дион има свое објаснување дали Џек можел да преживее на Титаник, а одговорот на многумина не им се допадна (видео)

Поминаа 22 години откако „Титаник“ беше прикажан во кината, а дискусиите за тоа дали Џек Досон можеше да се искачи на лебдечко парче...
Радио Милева

Цицлестата продавачка на мандарини стана „секс симбол“: Кристина – „Мандарина“ е бујна и сочна како нејзините овошки (ВИДЕО)

Ја паметите ли цицлестата Кристина – Мандарина? Таа во регионот стана позната откако беше забележана како продава мандарини на тезга...
Радио Милева

По неколку месеци откако го роди Арчи, Меган Маркл повторно е бремена? Кралскиот пар веќе го одбрал и името

Меган Маркл и принцот Хари пред седум месеци станаа родители на нивното прво дете, синот Арчи, а сега британските медиуми тврдат дека...