сабота, 16 ноември 2019

Радио Милева

Рада Манојловиќ проговори за своето најлошо пијанство во авион: „Се заклучив во тоалет и заспав, настана хаос“

Пејачката Радмила Манојловиќ во една прилика направила хаос во лет за Америка кога се напила и заспала во тоалет. Таа откри дека имала...
Радио Милева

Ана Севиќ го прекина молчењето: Пејачката откри дали Дарко Лазиќ е виновен за нејзиното раскинување со бизнисменот

Ана Севиќ неодамна на кратко ја раскина својата врска со српскиот бизнисмен Даниел Недељковиќ, а причина за нивното раскинување беа...
Радио Милева

Јелена Томашевиќ ја посети спомен куќата на Тоше Проески и ги запозна неговите родителите: „Прекрасни луѓе и домаќини“

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве е во Македонија, поточно во Битола каде што денес (16.11.2019)  ќе одржи свој концерт заедно со...