четврток, 14 ноември 2019

Радио Милева

Софија Милошевиќ е фатална: По Лука Јовиќ, му ја растури врската на турскиот магнат Емир Ујар со Адријана Лима (ФОТО)

Манекенката и топ модел Софија Милошевиќ (29) која деновиве е присутна во сите српски медиуми заради нејзината врска со фудбалерот Лука...
Радио Милева

Осамнаа болни фотографии од Ким Кардашијан: Лепливата лента со која и ги лепеле и подигале градите за да и изгледаат совршено и ја одрала кожата (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (39), во последните 12 години направила бројни естетски корекции кои на прв поглед не се видливи, зашто...
Радио Милева

Турските новинари го „фатија“ на лице место: Сопругот на Дилара од „Парампарче“ во прегратките на непозната русокоса (видео)

Гледачите на турските серии се сеќаваат на убавата актерка Ебру Озкан која ја играше улогата на Дилара во серијата „Парампарче“. Веќе...
Ништо лично

Градска фарма: Центарот на Скопје има коњ без принц, а еве што имаат Прилеп, Битола, Кичево, Кочани… среде центар (ФОТО)

Се сеќавате на фотографијата од пред некој ден која најпрвин ги „поплави“ социјалните мрежи, а потоа и порталите, на која бел коњ слободно...
Радио Милева

Рецептот на Дарко Лазиќ: Како истовремено да ги усреќите и поранешната и сегашната партнерка?

Пејачот Дарко Лазиќ реши да ги израдува поранешната сопруга Ана Севиќ и сегашната свршеница Марина Гагиќ така што ги прати на патување. Дарко,...
Радио Милева

Лепа Брена без влакна на јазикот проговори за бракот: „Боба е мажот од моите соништа, ги исполни сите мои желби“

Лепа Брена следниот месец ќе слави 28 години брак со Слободан Боба Живојиновиќ со кога има два сина, Стефан и Виктор. Брена објасни зошто...