сабота, 9 ноември 2019

Радио Милева

Сите детали за свадбата на синот на Цеца: По невестата со „Ролс -Ројс“, но пред тоа Вељко за Богдана ќе мора да плати купче пари, како некогаш татко му Аркан за Цеца (ФОТО)

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември, а младоженецот ќе ја донесе невестата од Тител во луксузен „Ролс...
Радио Милева

Гола во постела бела: Лила дозволи да и ѕирнете в кревет за да дознаете, не со кого, туку со што спие водителката? (ФОТО)

Таа што и да направи, надалеку се слуша, зашто претходно за тоа, наголемо се зборува. Едноставно, магично – привлечна и неодолива е...
Радио Милева

Роденденска прослава кај Весна – Бејби со полна трпеза и убави луѓе: „Домаќинке, добри гости ти дојдоа“… а, еве и кои?! (ФОТО)

Весба “Бејби“ Петрушевска е неуморна. Покрај редовните обврски во театарот стига да ја води својата актерска школа „Петрушевска“...
Радио Милева

Македонската фолкерка дома има сериозна конкуренција: Драгана Јовановска е на добар пат „да и го украде шоуто“ на мама Тања (ВИДЕО)

Македонската фолкерка Тања Јовановска Трајкова важи за една од поатрактивните пејачки на домашната фолк естрада. Згодната кумановка...
Радио Милева

Српскиот фолкер Миланче Радосављевиќ има бизарна судбина: Починал по удар од гром, арамии го откопале за да го ограбат, а тој оживеал среде грабежот на гробот!

Во младоста, на српскиот хармоникаш и пејач од повозрасната генерација Миланче Радосављевиќ му се случило  нешто што е еднакво на најбизарните...