недела, 3 ноември 2019

Радио Милева

Ким Кардашијан и Канје Вест се разведуваат!? Таа повеќе не можела да го трпи неговото однесување!

Бракот на Ким Кардашијан, најпознатата ријалити ѕвезда и популарениот рапер Канје Вест, се распаѓа. Според странските медиуми, старлетата...
Радио Милева

Имала само 15 години: Никогаш видена фотографија од Ана Бекута – вака изгледала како тинејџерка кога остана бремена (фото)

Српската фолк и поп пејачка Ана Бекута, на естрадата е повеќе од триесет години и зад себе има бројни хитови и награди. Родена е како...
Радио Милева

Паника во „Задруга“: Тара Симов, девојката која беше со Спејко, повторно се онесвести, овој пат глетката е загрижувачка (видео)

Откако се појави на „Задуговизија“, Тара Симов замина во тоалет со Матеј Матијевиќ и никој не очекуваше дека ќе следи шокантна сцена. Поточно,...