сабота, 2 ноември 2019

Радио Милева

Десет дена пред свадбата, снаата на Цеца подготвува големо изненадување: Богдана таа вечер ќе биде без Вељко (ФОТО)

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат во Белград на 24 ноември, а невестата 10 дена пред свадбата и нејзината венчавка, подготвува...
Радио Милева

Јелена Карлеуша и Теодора Џехверовиќ – провокативно костимирани за „Halloween“: Ултрасекси мачка и жешка зајачица будат животински инстикт (ФОТО)

Ниту познатите српски фолк ѕвезди како сексапилните Јелена Карлеуша и Теодора Џехверовиќ на пример,  не му одолеаа на предизвикот за...
Радио Милева

Павле Кајмакоски поактивен од Даниел: Можеби ова лице не ви звучи така познато како лицето на син му, ама затоа неговите песни звучат многу патриотски!

Добро е познато дека  „крушата под круша паѓа“, па Даниел Кајмакоски затоа и не е случајно во музиката и шоубизнисот, зашто целиот талент...
Радио Милева

Сара Гигова е новот музичко „чудо од дете“: Малечката братучетка ќе и го „украде шоуто“ и славата на Антониа Гиговска? (ФОТО+ВИДЕО)

Оние кои ги следат регионалните музички талент шоуа можеа да ја забележат уште пред неколку години, кога на 11 -годишна возраст се појави...
Радио Милева

Сите лица на бившата мисица: Вера Мештеровиќ – најзгодната „вештерка“ во салонот за „подмладување со навлажнување“! (ФОТО)

Неа ја познавате како н екогашна учесничка на домашните избори за убавина, македонска претставничка на меѓународните избори за мис...