среда, 23 октомври 2019

Радио Милева

Саша Поповиќ и го спушти фустанчето на Дара Бубамара среде снимање на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

На на снимањето на една од наредните изданија на емисијата „Ѕвездите на гранд“ гостинка во жирито беше пејачката Дара – Бубамара. Таа...
Радио Милева

Се ожени поранешното момче на Цеца и Наташа Беквалац, а сопругата му е вистинска секс бомба! (ФОТО)

Се ожени Владимир Вуксановиќ (31)  кој се прослави во реалното шоу „Срвајвер“, а потоа беше во кратка врска со фолк дивата Светлана Ражњатовиќ...
Радио Милева

Фолкерката сакаше да се пофали со шминката и новите трепки, па сите ја гледаа без да трепнат… ама не во очи! (ФОТО)

Македонската фолкерка Тања Јовановска Трајкова важи за една од поатрактивните, поелегантните и стокмени со вкус пејачки на домашната...
Радио Милева

Компонирал за половина естрада, пеел со многумина, од Трифун Костовски до Дац… ама овој дует на Александар Митевски му е најдраг (ВИДЕО)

Александар Митевски повеќе од 25 години е на македонската музичка сцена. Што како соло пејач, што во разни дует – комбинации, автор...
Радио Милева

Пејачот Дарко Илиевски го покажа синчето, па го откри неговото полно име, ама и името на идниот претседател на САД (ФОТО)

Некогашниот македонски поп-пејач Дарко Илиевски со сопругата Ивана со која се венчаа во октомври 2016 година се пресели да живее на Флорида...
Радио Милева

Миа Костова на својот Инстаграм одговараше на прашања, па кога ја прашаа зошто повеќе не го води „Бекстејџ“, еве што одговори (ФОТО)

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ кој оди секој работен ден на Канал 5 телевизија важи за најдобрата телевизиска естрадна забава во Mакедони...