понеделник, 21 октомври 2019

Радио Милева

Слоба Радановиќ најмил обезбедување: Пејачот стравува од Кија за својот живот и животот на својата девојка и нејзиното дете

Драмата на пејачот Слободан Ранановиќ не престанува! Откако неговата поранешна  сопруга Кристина Коцкар наводно физички го нападнала...
Мегафон

Кристина Димитриевска, бившата жена на Даниел Кајмакоски вечер ќе ја претставува Македонија на „Мис Глоуб 2019“, преносот на МТВ од 20:15 часот

Вечер,  21 октомври 2019 година во Улцињ, Црна Гора, 47-ма година по ред, ќе се одржи финалето на изборот за Miss GLOBE 2019. Нашата држава ја претставува...
Радио Милева

Минимализам кој не им се допаѓа на сите: Погледнете како изгледа домот на Ким Кардашијан и Канје Вест (фото)

Ким Кардашијан неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографија од бањата во својот дом со цел да покаже како изгледа новата...
Радио Милева

Цеца реагира дека жените во нејзини години не се за фрлање: „Ако со 33 е стара кокошка, милфица, ние над 40 што сме… мртви?“

На Цеца Ражнатовиќ и дошло преку глава да слуша  како жените би требало да се однесуваат кога ќе дојдат на одредена возраст, па затоа...
Радио Милева

Протекоа детали од венчавката на Рафаел Надал: Фотографиите од младите го воодушевија светот (фото)

Рафаел Надал и Марија Франциска Перељко ја крунисаа 14 годишната врска со брак, а за венчавката не престанува да се зборува. Церемонија...