четврток, 10 октомври 2019

Радио Милева

Кога Тијана – Ајфон ќе излезе да го шета кучето по улица, сите гледаат во жешката газдарица (ВИДЕО)

Српската старлета Тијана – Ајфон која на јавноста и стана позната по учеството во реалните шоу програми има домашно милениче. Старлетата...
Радио Милева

Пукна тиквата: Наместо свадба, позната пејачка ја раскина десетгодишната врска со „опасното момче“

По 10 години врска, Марина Вишковиќ ја раскина врската со Марко Вуковиќ кој на јавноста е познат како „опасно момче“. Српскиот портал...
Радио Милева

Бариш Ардуч, најпосакуваниот турски ерген славеше роденден: Дуваше свеќи, се забавуваше и пееше во живо заедно со бенд – еве како изгледаше тоа (видео)

Славниот турски актер Бариш Ардуч вчера го прослави својот 31-ви роденден, а иако не сака да открива детали од приватноста, на социјалните...
Радио Милева

Сопругата на Тома Здравковиќ си ја отвори душата, а од нејзината изјава за тоа што сакал и други жени ќе се чудите и ежите!

Неодамна навршија 28 години откако почина легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана се сеќава каков бил...
Радио Милева

Тајната на Меган Маркл: На таква голема промена се одлучила уште пред да стане војвотка, а не е случај со ниеден член на кралското семејство!

Војвотката и сопруга на принцот на Англија, Меган Маркл, со секоја своја постапка го привлекува вниманието на светската јавност, а малкумина...
Радио Милева

Јелена Карлеуша првпат проговори за сите лоши случувања: „Секој ќе си го добие она што го заслужува“

Оваа година започна бурно за Јелена Карлеуша, па пејачката од еден скандал влегува во друг. Имено, на почетокот на годината беше објавена...