недела, 6 октомври 2019

Мегафон

Сеќавање… 12 години без „Ѕвезденото небо“ на Тоше: Желбата што ја кажа на последниот концерт, никогаш не му се исполни

Точн 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот стадион во Скопје. „Се надевам дека на наредниот...
Радио Милева

„Ние повеќе не сме заедно“: Сопругата на Огњен Амиџиќ проговори за бракот, па ги збуни сите со изјавата

Сопругата на Огњен Амиџиќ, Даниела Димитровска беше гостинка во емисијата „Магазин ин“ каде сите ги збуни сите со својата изјава Имено,...
Радио Милева

Можеби до крајот на шоуто ќе стане српска снаа: Елена Миленковска се врати во „Ѕвездите на Гранд“, а тој и беше најголема поддршка

Новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, започна неодамна, а како и претходните години така и оваа ќе имаме прилика...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски со одлична имитација во првата емисија на „ТЛЗП“ – погледнете го неговиот настап

Петатта сезона на регионалното хуманитарно шоу „Твоето лице звучи познато“ започна во петок, а во следните неколку месеци учесниците...
Радио Милева

Го дочека и тој ден: Се омажи ќерката на Сузана Спасовска, а фолк пејачката беше највесела на свадбата (фото)

Секој родител посакува да го дочека денот кога своето чедо ќе го омажи или ожени, а тоа време дојде и за фолк-пејачката Сузана Спасовска. Имено,...