четврток, 3 октомври 2019

Радио Милева

Сопругата на Маринко Роквиќ е совршенство: Славица не сака јавно да се експонира, иако изгледа двојно помлада од што има години (ФОТО)

Маринко Роковиќ е во брак со сопругата Славица со години, но таа  не сака да се експонира во јавноста.   Двајцата ги имаат синовите...
Радио Милева

„На нејзиното лице никој не можеше да види дека е лошо“: Стефан Кариќ низ солзи проговори за почината манекенка Дијана Милојковиќ

Учесникот на новата сезона на реалното шоу „Задруга 3“, Стефан Кариќ пред милионската публика откри детали за врската со поранешната...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија ја однесе 11 годишната ќеркичка на шминкање, а јавноста ја „растргна“! (ФОТО)

Познатата бугарска фолк пејачка Марија, која инаку се претставува како грижлива и посветена мајка, има чудни воспитно-едукативни методи,...
Радио Милева

Едната погоре, другата подолу: Бујните гради и длабокото деколте и направија проблем на Рита Ора (фото)

Албанската пејачка со светска кариера, Рита Ора, на модната недела во Париз се појави во фустан кој и зазаде сериозен проблем. Пејачката...
Радио Милева

Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ слават 30 години од бракот, а вака изгледа нивниот син кој не се појавува во јавност

Александар Аца Илиќ и Биљана Јевтиќ важат за еден од најуспешните парови на јавната сцена. Во текот на бракот успешно успеа да се борат...
Радио Милева

„Каја не е жена за цел живот“: Екс – сопругот на познатата пејачка првпат се огласи по раводот, а еве што вели за приказните за неверство

Пред неколку недели во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката Каја Остојиќ се разведува од познатиот рапер Џуниор Џек. Пејачката...
Радио Милева

Ова е забранетата песна „Атентатот врз Киро“ за која е снимен и видеоспот, кој беше емитуван само еднаш на МТВ и никогаш повеќе!

Денеска се навршуваат 24 години од неуспешниот обид за атентат врз македонскиот претседател Киро Глигоров. Тогашната култна рап група...