вторник, 1 октомври 2019

Живот и Стил

Келнерите и готвачите ја открија вистината од рестораните од која ќе ви се преврти желудникот

Кога ќе почнат да работат во рестораните, вработените сфаќаат дека некои работи, меѓу кои и храната, не се секогаш онакви какви што очекуваат...
Радио Милева

Заради зборовите на оваа колешка, Рада Манојловиќ отрча да стави нови заби: „Мене момчињата не ми наоѓаа маани, туку медиумите“ (ФОТО)

Како и многу други кандидати, така и Радмила Манојловиќ пред неколку години мораше да го трпи судот на членовите на жирито на „Ѕвездите...
Радио Милева

Ќерката на Исидора Бјелица запижа книжевност со полно срце – еве како денес изгледа Вила, наследничката на познатата писателка (фото)

Познатата српска писателка Исидора Бјелица и нејзиниот сопруг, драмскиот писател Небојша Пајкиќ, имаат голема причина да слават затоа...
Радио Милева

Во екот на аферата со оженетиот Русин, Сораја го покажа своето семејство, нив никогаш не сте ги виделе (фото)

Многумина би рекле дека бурниот живот на старлетата Сораја Вучелиќ е завиткан во превез на мистерија, бидејќи со години го крие својот...
Радио Милева

Анџелина Џоли главна ѕвезда на црвениот килим: Во едноставен фустан на „Версаче“ ги собра сите погледи

По пет години од популарниот филм „Maleficent“  стигна и негово продолжение Maleficent: Mistress of Evil, а на премиерата на филмот вниманието го украде...
Радио Милева

Излегува книга за таткото на Роберт Де Ниро, но тој не смее да ја прочита: „Татко ми беше хомосексуалец, а јас не знаев!“

Актерот Роберт Де Ниро им дозволи на авторите на книгата за неговиот татко да ги видат личните белешки на постариот Роберт де Ниро, но...