октомври 2019

Живот и Стил

Жените полудеа по оваа 7-дневна диета: Не мора да се откажете од ниедна намирница, а постои и нешто подобро!

За време на есента, мотивацијата за диета опаѓа, се подготвуваме за ладното време и зимските услови, поради што многумина од нас помалку...
Радио Милева

Бугарката Марија без шминка изгледа како детенце, а што мислите, како изгледа „пиштол гола“ во својот последен видеоспот? (18+ ВИДЕО)

Бугарската пејачка Марија покажа колку е „растеглива“ откако сподели видео на Инстаграм во кое ги демонстрира нејзините завидни...
Радио Милева

Не знаеше дека се вклучени камерите: Сања Кужет ја прокоментира кандидатката од „Ѕвездите на Гранд“

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ секоја сабота ги руши рекордите, а ова претходната сезона членовите на жирито имаат и...
Радио Милева

Мелани Грифит ја критикуваа да не се разголува бидејќи кожата и виси, а сега таа на 62 години се соблече по долна облека и покажа дека одлично се држи (фото)

Кога ќе се спомене нејзиното име, првата асоцијација никако не е голотија, дури ни поради улога. Затоа фотографијата на актерката Мелани...
Радио Милева

Кралицата Елизабета среќна како мало дете: Го направи недозволивото, но тоа и го исполни срцето (фото)

Британската кралица Елизабета (93) ја покажа својата друга страна од онаа на која досега сме навикнале да ја гледаме. Наместо аристократското...
Радио Милева

Дара – Бубамара наместо одмор, доживеала вистинска драма: „Гледав луѓе како се тепаат и убиваат меѓу себе на улица“!

Популарната пејачка Дара-  Бубамара доживеала вистинска драма за време на својот престој  во Барселона. Имено, откако шпанската полиција...