сабота, 21 септември 2019

Радио Милева

Докторката има нешто да ви каже: „Сакам кога ме чешкаат“ – е едно од петте нешта кои не сте ги знаеле за Симона Попоска (ФОТО)

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера студираше медицина и стана лекар, иако белиот мантил го носи само во...
Радио Милева

Контроверзната српска пејачка го најави своето самоубиство во живо на Инстаграм: Дуња Илиќ во бесознание итно пренесена во болница! (ФОТО)

Контроверзната пејачка Дуња Илиќ, која веќе некое време живее во Италија, направи вистински метеж на социјалните мрежи, но и во медиумите...
Радио Милева

Сузана Гавазова сакаше да се пофали со новите нокти, па покажувајќи ги, несакајќи покажа и нешто друго (ФОТО)

Струмичката фолкерка е оддамна позната и посвојот добар глас, а особено по кршниот стас. Дека Гавазова има рамна снага, долги нозе, бујни...
Радио Милева

Лепа Брена го спасува бракот на Карлеуша и Тошиќ: Брена во четри очи со Душко, тој со солзи во очите (ФОТО)

Лепа Брена била видена во еден ресторан во Белград во друштво на фудбалерот Душко Тошиќ, кого, наводно, се обидувала да го разубеди да...