среда, 11 септември 2019

Љубов и Секс

Свекрвата го праша синот, зошто снаата не ја чисти куќата? Неговиот одговор вреди да го прочита цел свет

И покрај фактот дека и мажите и жените се подеднакво способни, вообичаено се смета дека задача на мажите во куќата се потешките работи,...
Радио Милева

„Знам која колешка флертуваше со Харис“: Рада Манојловиќ си ја отвори душата и проговори за момчето

Пејачката Радмила Манојловиќ е  во повеќегодишна врска со нејзиниот колега, пејачот Харис Берковиќ, а во емисијата „Гламур специјал“...
Радио Милева

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга

Актерот Момчило Оташевиќ ја доби ќерката Маша пред една година со девет години постарата актерка Јелена Перчин. Бидејќи тој ретко споделува...
Радио Милева

Јасемин од „Ќерките на Фазилет“ во приватноста доживеала тешки семејни трагедии и живеела скромно (фото)

Труската актерка Хазал Торесан, публиката ја памети како Асли во серијата „Љубов и пари“, а сега ја толкува улогата на лошата и завидлива...
Радио Милева

„Ние сме добри пријатели додека не се вклучат камерите“: Ова се новите правила во „Ѕвездите на Гранд“

Наскоро започнува новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ...
Радио Милева

Од „буцкастата“ Бриџит Џонс до манекенка: Рене со комплетна трансфромација на изгледот и се врати на глумата (фото)

Актерката Рене Зелвегер (50) направи значајно враќање на филмската сцена по 6 годишна пауза. Холивудската sвезда се појави на филмскиот...