вторник, 10 септември 2019

Живот и Стил

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок (ВИДЕО)

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи...
Радио Милева

„Бев кандидат во сенка“:Рада Манојловиќ се потсети на своето учество во „Ѕвездие на Гранд“, па откри која случка и го променила животот

Рада Манојловиќ пред 12 години учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа во последното интервју во „Гламур...
Радио Милева

Станија топлес: Старлетата овој пат не е во „Задруга“, ама не е ни подруга… од онаа што ја знаеме! (ФОТО)

Српската старлета оваа, трета сезона на реалното шоу „Задруга 3“ ќе ја прескокне… барем засега! Овој пат Станија ја нема во „Задруга“, ама...
Радио Милева

За една ноќ во хотел платиле 1 200 евра: Еве колку пари потрошиле познатите дами за луксузен одмор

Иако календарски се уште е лето, летните одмори речиси завршија, освен за оние кои се одлучиле во септември да заминат на некоја дестинација. Познатите...
Радио Милева

Еџе во „Ќерките на Фазилет“ е во брак со човек кој може да и биде татко, а во реалноста беше во врска со 25 години постариот колега!

Една од погледаните турски ТВ серии „Ќерките на Фазилет“ „влезе под кожата“ на многу гледачи, а главните ликови станаа нивни омилени....