петок, 6 септември 2019

Радио Милева

„Дете сум од село, а живеам бајка“: „Ѕвездата на Гранд“ има вонбарачно дете, а сега закажа и свадба

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Биљана Сеќивановиќ ќе се омажи за повеќегодишниот партнер, а парот свадбата ја закажа...
Радио Милева

Војната продолжува: Аца Лукас повторно удри по Лепа Брена: „Најголема ѕвезда на сите времиња и најлош ловек кој го запознав“

Аца Лукас жестоко се скара со Јелена Карлеуша и Лепа Брена, па деновиве преку медиумите жестоко удри по пејачките, а сега истакна дека...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан со трогателна порака: Денес е најсреќниот и најтажен ден… Среќен роденден кралу!

Починатиот пејач Шабан Шаулиќ е роден на денешен ден во 1951 година. Денес на прерано починатиот крал на народната песна му е роденден. Неговата...
Радио Милева

Познатата пејачка загина во сообраќајна несреќа: Само неколку часа пред тоа објави морбидна фотографија (ФОТО)

Кантри пејачката Кајли Реј Харис (30) сношти загина во сообраќајна несреќа во Ново Мексико. Таа тргнала кон  градот Таос каде требаше...