четврток, 5 септември 2019

Радио Милева

Цеца на прослава на роденденот на зетот: Таа и Анастасија блескале од среќа, а потоа се фатиле и за микрофонот (ВИДЕО)

На гламурозната прослава на 30. роденден на Ѓорѓе, момчето на Анастасија Ражнатовиќ, дошла и нејзината мајка, фолк дивата Цеца, а двете...
Радио Милева

Ана Николиќ објави фотографија од нејзината мајка во бикини, а фановите и порачаа дека е вистинска риба

Ана Николиќ на својот „Инстаграм“ профил сподели фотографија во бикини од нејзината мајка Миљана Николиќ. Следбениците на Ана истакна...
Радио Милева

Нестварна трансформација на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла, дали си тоа ти? (ФОТО)

Џејла Рамовиќ, откако победи во „Ѕвездите на Гранд“, направи летна турнеја, и успеа да замине на одмор со Марија Шерифовиќ во Шпанија. Сепак,...
Радио Милева

Српската новинарка му постави прашање на Бред Пит, тој ја погледна, а потоа кажа што мисли за Новак Ѓоковиќ

Бред Пит беше sвезда на 76-от фестивал во Венеција, каде го промовираше својот нов филм „Ад Астра“. За време на прес-конференцијата, на...
Радио Милева

Непознат детаљ од животот на Тома Здравковиќ: Кога ќе слушнете што направил за една девојка ќе ви потечат солзи!

Боем, композиторот и пејач со тажен глас, Тома Здравковиќ, на посебен начин ја обележа сцената и народната музика воопшто во поранешна...