вторник, 3 септември 2019

Мегафон

Додека Заев го брише и од шахтите, Македонците среде Грција го развејаа знамето со шеснаесеткракото сонце од Кутлеш (ВИДЕО)

Додека актулната власт во Македонија ја обезличува македонската нација стругајќи го шеснаесеткракото сонце од Кутлеш дури и од канализациските...
Радио Милева

Наставничка како од „сајт за возрасни“ во скопското основно училиште „Лазo Ангелoвски“ (18+ ФОТО+ВИДЕО)

Учителката е избркана од училиште во Куманово, заради објавување на експлицитни фотографии и видеа. Загрижените родители информираат...
Радио Милева

Аца Лукас проговори за кавгата со Лепа Брена: „Ме канеше на слава, а зборуваше дека сум коцкар и го*но“

Пејачот Аца Лукас овие денови е во центарот на вниманието поради кавгите со неговите колешки од естрадата, а сега откри дека неговата...
Радио Милева

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)

Во октомври, шоуто „ТЛЗП All Stars“ започнuva да се емитува на „Прва“ српска, а порталот „Блиц“ го објави конечниот список на учесници. Во...
Радио Милева

„Да, полнам 53 години, па?“: Селма Хаек во бикини ги распамети фановите со изгледот во шестата деценија (фото)

Актерката Селма Хаек важи за една од најубавите актерки во светот, а вчера го прослави својот 53 роденден. По тој повод, Селма објави фотографија...
Радио Милева

Таткото на Луна Ѓогани влегува во „Задруга 3“, па јасно порача: „Ќе имам с*кс по цел ден, исто како и мојата Луна“

Нова сезона на реалнот шоу “Задруга 3“ започнува од 6ти септември, а учесниците пред влезот поминаа низ лекарски преглед. Најмногу внимание...