септември 2019

Живот и Стил

Работи кои вработените во рестораните никогаш не би ги нарачале – келнерите и готвачите ја открија вистината од која ќе ви се преврти желудникот

Кога ќе почнат да работат во рестораните, вработените сфаќаат дека некои работи, меѓу кои и храната, не се секогаш онакви какви што очекуваат...
Живот и Стил

Понеделник за многумина е најстресниот ден во неделата: Еве кои намирници ќе ви го подобрат расположението

Ви се чини дека во последно време сè почесто ја губите битката со стресот, а можете да го ублажите и на природен и вкусен начин. Во тоа,...
Радио Милева

Рајко Дујмиќ излезе од затвор и замина право во болница на лечење: Неговата мирна и весела природа дрогата ја претвори во агресивен ѕвер

Во последните месеци сите медиуми во Хрватска и регионот ја објавуваат животната драма на еден од најголемите текстописци, композитори...
Радио Милева

Тотално поразличен: Тешко кој би го препознал Онур од „Наследници“ три години по снимањето на серијата (фото)

Турскиот актер Фуркан Палали или попознат како Онур од серијата „Број 309“ или како што се емитува кај нас под името „Наследници“, е...
Радио Милева

Сите ја предупредиле дека е „баксуз“: Анабела Атијас ја откри тајната за свршеничкиот прстен (видео)

Анабела Буква по седум години се разведе од сопругот Андреј Атијас, а сега првпат јавно проговори за разводот и во каков однос е со нејзиниот...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Каја Остојиќ веќе има нова девојка, а сите велат дека неодоливо потсетува на пејачката (фото)

Иако неодамна се разведе од пејачката Катарина Каја Остојиќ по пет години брак, познатиот диџеј Јуниор Џек веднаш најде нова девојка...