сабота, 17 август 2019

Радио Милева

Луна Ѓогани проговори за кавгата со Анастасија Ражнатовиќ: „Кога најмногу ми требаше поддршка не ја добив, сега не ми ни треба!“ (ФОТО)

Откако нејзината песна ја споредија со оние на Анастасија, како и почетокот на нивните пејачки кариери, Луна Ѓогани ја отвори душата,...
Радио Милева

Пронајдени шокантни пораки, експлицитни фотографии и два видеоклипа во мобилниот на Боки 13: Водителот во врска со познат политичар? (ФОТО)

Во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна ријалити ѕвезда на Боки 13, полицијата пронашла шокантна кореспонденција со...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ отиде сам во ноќен провод, а Пријовиќ му го „вжешти“ мобилноит од пораки (ФОТО)

Откако се породи, Александра Пријовиќ или Живојиновиќ, како скате, ретко излегува некаде сама без својот сопруг Филип. Но овој пат улогите...
Радио Милева

Лила тргна да се слика во тигрести бикини во ЗОО кај тигарот, а заврши со лопата и количка кај слонот! (ВИДЕО)

Најпозната македонска ТВ водилека ама и инфлуенсерка  Лила Филиповска, покажа дека не е здадена само по гламурот и луксузот, туку покрај...
Радио Милева

Дали Антониа Гиговска и Иван Јованов од „Либеро бенд“ се исто како што беа Ноне и Ристе Тевдоски од „Браво бенд“? (ФОТО)

Музичката кариера на една од најнадежните и најталентирани млади македонски пејачки Антониа Гиговска, па и приватниот живот и врската...