среда, 14 август 2019

Радио Милева

Војна! Лукас: „Ти си најголем љубител на банани!“ Карлеуша: „Наркодилери и к*рви не ти се пријатели!“

Јелена Карлеуша и Аца Лукас јавно завојуваа, откако тој се најде како соодветен да ја исплука јавно, бидејќи покажа таа покажа незадоволство...
Радио Милева

Нудистотот Адам Лабунски се изнервира, по голата фотографија на плажа „хејтерите“ му се нафрлија, а тој ги реши вака…

Адам Лабунски пред само неколку дена ги почести обожавателите со жешка фотографија на која е гол и влажен под туш, но тој интимен простор...
Радио Милева

Посакуваш да останеш во тој момент: Она што на Живкица Каленикова и семејството им се случи на Скијатос ќе го паметат засекогаш! (видео)

Познатата телевизиска водителка Живкица Каленикова заедно со семејството летува на популарниот грчки остров Скијатос. Жиле не пропушти...
Радио Милева

Подалеку од секојдневието: Ања Ветерова славеше роденден на Халкидики, a oва се нејзините скромни желби

Родендените се посебен период од нашиот живот, па вообичаено ги славиме со најмилите и најблиските. Македонската пејачка деновие го...
Радио Милева

Откако ја обвинија дека го позајмила гласот за Луна Џогани, се огласи и Антониа Гиговска и ја откри вистината

Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани по завршувањето на реалното шоу одлучи да се посвети на музичка кариера. Имено, таа пред некое...
Радио Милева

Андријана Јаневска позираше пред сопругот во бикини, а коментарот од Мијата ја остави во чудење! (фото)

Пејачката и виолинистка Андријана Јаневска како по некоја традиција, секое лето редовно објавува фотографии од дестинацијата на нејзиниот...