среда, 14 август 2019

Радио Милева

Папараците ги „уловија“ Фахрие и Бурак покрај домашниот базен, а имаат и прва фотографија од бебето (фото)

Турската актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, пред неколку месеци се оставија во улогата на родители. Бидејќи бебенцето им...
Радио Милева

Тука живее македонската елита, а беше и луксузното гнездо на Боки 13 за кое велеше дека за добар стил не се потребни пари, туку умеење и став! (фото)

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови, постови, коментари, монтажи,...
Радио Милева

Изгледа како бомба и во шестата деценија: Лидија Вукиќевиќ се соблече на 57 години и ја покажа својата завидна фигура

Актерката Лидија Вукиќевиќ важи за една од најзгодните на јавната сцена, а со годините изгледа се подобро и подобро. Лидија често на...
Радио Милева

Славната пејачка обвинета за наводно сексуално злоставување мажи, манекен изнесе шокантно тврдење!

Пејачката Кејти Пери пред една недела доби тужба за плагијат на нејзиниот најголем хит, а сега повторно е среде скандал за наводна злоупотреба...