петок, 9 август 2019

Мегафон

Дуке Бојаџиев со моќен апел – на неговиот концерт синоќа гореа 1076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето!

Дуке Бојаџиев му го посвети на Охридското езеро концертот кој го одржа синоќа во рамки на Охридско лето. Тој ја повика публиката во преполното...
Живот и Стил

Ваков тренд досега немало: Овие бикини се хит на плажите, а принтот им е посебен! (фото)

Среде лето пристигна нов тренд на женски модел на костими за капење, но не било какви. Овие се со принт од кравја кожа. Да, добро прочитавте! Инфлуенсерките...
Радио Милева

Беше слатко момче во „Сам дома“, а денес е непрепознатлив: Актерот моли за улога во римејкот на култниот филм (фото)

Поради најновата објава дека продуцентската куќа „Дизни“ го снима најновиот римејк на култниот филм „Сам во дома“, социјалните мрежи...
Радио Милева

Кејт Мидлтон ги покажа голите нозе, а принцезата Шарлот со еден потег ги насмеа присутните (фото)

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам присуствуваа на традиционалниот кралкски „King’s cup“ на кој секоја година се собираат средства за хуманитарни...