вторник, 6 август 2019

Радио Милева

„Ова е само почеток“: Момчето на Кајли Џенер и приреди роденденско изненадување какво нема ни во бајките (видео)

Најмладата милијардерка во светот, Кајли Џенер, се пофали со пред-роденденското изненадување што го добила од нејзиното момче, раперот...
Радио Милева

До 1999 светот не знаеше како тој изгледа: Бизнисменот „тежок“ 70 милјарди заплови со јахтата на Јадранот (видео)

Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол...
Радио Милева

Дури и ќерките да и позавидат: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шестата деценија изгледа спектакуларно (фото)

Моделите Бела и Џиџи Хадид на големо го освоија светот. Многу луѓе се восхитуваат на изгледот на сестрите Хадид, а јасно дека е дека гениите...
Радио Милева

Бикинито само што не ги откри градите на Луна: Фановите на Марко му порачаа, „Царе, издржи!“ (фото)

Луна Ѓогани (23) отпатува со своето момче Марко Миjковиќ (34) на годишен одмор во Египет, од каде почнала да „чести“ со фотографии во минијатурни...