понеделник, 22 јули 2019

Живот и Стил

Никако немојте да ја јадете лубеница која изгледа вака- нема да ви биде добро кога ќе ја дознаете причината (фото)

Во летниот период кога температурата ќе надмине 30-тина степени често бараме начин како да се освежиме, а најчесто тоа го правиме со ладна...
Радио Милева

Душко и го прости неверството: Која е мистериозната жена која со Карлеуша и децата отпатува во Кина? (ФОТО)

Популарната пејачка Јелена Карлеуша отпатувала со своите ќерки Атина и Ника во Кина, кај сопругаот Душко Тошиќ. Но, мистериозната жена...
Живот и Стил

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика (видео)

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките...
Радио Милева

Јована Јоциќ – бившата на Саша Ковачевиќ стана мајка: Среќниот татко е актуелниот пејач на „Магла бенд“

Пејачот на групата „Магла бенд“ вчера, 21 јули, стана татко, откако неговата девојка се породи. Пејачот Владан Савиќ денеска стана татко,...
Радио Милева

Војвотката збеснала поради фустанот на пејачката: Протекоа детали од средбата меѓу Меган Маркл и Бијонсе

Меган Маркл и Бијонсе се запознаа претходната недела на премиера на филмот „Кралот на лавовите“, а за нивната средба не престанува...
Радио Милева

Деа Ѓурѓевиќ на својот роденден ги покажа лузните од тешката сообраќајна несреќа: „Тие се симбол на мојата победа“

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ во февруари доживеа тешка сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката. Благодарение...