петок, 12 јули 2019

Живот и Стил

Внимателно размислете во кој месец да правите свадба: Секој има свое значење, некои нема да ви се допаднат

На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари Кој...
Радио Милева

Се огласи бившата на Лукас: Соња вели дека после неа, секоја оди со Аца, а тој и возврати дека девојките ги менува како автомобили: старо за ново!

Веста за новата девојкана Аца Лукас се прошири со молњевита брзина. Да биде уште поинтересно, поранешната сопруга на фолкерот нема ништо...
Радио Милева

Слаѓана, Нина, Ава… Овие водителки на реалните шоуа имаат нешто ептен заедничко – затворско искуство! (ФОТО)

Слаѓана Петрушиќ пред два дена беше осудена на шест месеци затвор во Основниот суд во Белград, бидејќи во октомври 2015 година ја претепа...
Радио Милева

Елена Миленковска ќе биде грчка или српска снаа: Македонката е во љубовна врска со овој кандидат од „Ѕвездите на Гранд?“

Кон крајот на јуни заврши дванаесетатта сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на  Гранд“, а победата ја однесе Џејла Рамовиќ. Оваа...