понеделник, 10 јуни 2019

Радио Милева

Она што камерите на финалето од ЛШ не го фатија: Секси кадри од „жешкиот танц“ на теренот на Кинси Волански (ФОТО + ВИДЕО)

Кинси Волански е секси девојката која дефинитивно ги доби своите пет минути слава со тоа што на кратко се растрча разголена на финалниот...
Радио Милева

Српската фолк легенда во својот прекар Тозовац крие голема тајна за трагедијата низ која минал во детството

Тој е еден од најпопуларните фолк пејачи бе само во Србија, туку и во регионот, кој со децении опстојува прераснувајќи во вистинска легенда. Неговото...
Живот и Стил

Стилистите го најавија новиот хит на боја на коса -тренд со кој ќе бидете вистинска заводничка (фото)

Летото само што не пристигна, а со него е време за забавна боја на коса. Една од најпопуларните за оваа година е бојата на вино, која според...
Радио Милева

Првото бебе родено по кастрофата во Чернобил пиеше озрачено млеко и пливаше во загадена река, а Марика денес е сепак здрава и права девојка

Првото дете родено по катастрофата во Чернобил која се случи во 1986 година, денес израсна во здрава, млада жена. Чернобил повторно е топ-тема...