четврток, 6 јуни 2019

Радио Милева

Прогласен најлошиот изглед на Евровизија 2019 година, а меѓу неуспешните избори и фустанот на Тамара од Ношпал

Конан Осирис од Португалија го пропушти големото финале на Евровизија, но затоа сепак ќе има некоја награда да однесе дома. Конан е победникот...
Радио Милева

„Јака е жена ти“ – новиот бугарски летен хит на Лорена и Алисија го напиша Македонец, а во видеото голотија до „гола кожа“!(ВИДЕО)

„Јака е жена ти“ е новата песна на бугарските пејачки Лорена и Алисија кои ги здружија силите во новата песна. Има толку заразен рефрен,...
Живот и Стил

Модерниот маж во 21 век: Глуми фраер од џепарлакот што му го дава тато, го јаде ручекот од мама и мисли дека има големи проблеми

Кога би требало да постои само едно златно правило за воспитување деца, според мене тоа треба да биде следното: „Ако имаш лична карта,...
Радио Милева

Овој петок е полуфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“: Еве како можете да гласате за Антониа Гиговска

Не остнаува уште многу време до крајот на музичкото шоу „Пинкови ѕвездичоки – all stars“, а овој петок ќе се одржи првата полуфинална вечер. Првото...