вторник, 4 јуни 2019

Радио Милева

Цеца во неа се крсти и само на оваа жена, бескрајно и верува: „Ги знае сите мои тајни, ме враќа на вистинскиот пат“ (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ никогаш не криела колку нејзината сестра му дава смисла на  нејзиниот живот, но овој пат таа одлучи...
Радио Милева

Карлеуша никогаш немала поголеми гради: Импресивна глетка при доаѓањето на фолк дивата на снимање во „Гранд“! (ФОТО)

Јелена Карлеуша на снимањето на полуфиналетото на шоуто „Ѕвездите на  Гранд“ на Кошутњак се појави  во никогаш попровокативно издание....
Радио Милева

Јанко – „Јади бурек“ тргнал да си купи чоколатце, ама му го смениле производот: Гумичка наместо сликичка! (ФОТО)

На секој од нас му се случува понекогаш  прочуениот Марфи и неговите (не)пишани закони да му обележат денот. Еден таков изгледа имал...
Мегафон

Вардарци триумфално дочекани, добија грандиозна прослава, а народот се поклони пред Стоилов: „Столе ти си наша икона“

Вардарци добија грандиозна прослава по големата победа по која станаа европски прваци. Народот се сплоти на скопскиот плоштад каде...
Мегафон

Композиторот Сашо Ливрински се прости од својот кум, починатиот Момо Николовски: „Пеј куме таму горе, пеј, јас сигурно ќе те слушнам“

Пејачот Момо Николоски ја загуби битката со тешката болест и почина денеска. Тажната вест ја објави неговата сопруга на „Фејсбук“,...